Konsultacje SEO

Profesjonalne konsultacje SEO z doświadczonym specjalistą. Ponad 7 lat doświadczenia w branży. Ocena działań na Twojej stronie, przygotowanie strategii, koordynacja działań SEO.

Umów się na konsultacje i zadbaj o SEO Twojej strony!

W ramach konsultacji oferuję:

weryfikację obecnych działań SEO

ocenę potencjału i aktualnej widoczności

przygotowanie strategii pozycjonowania

planowanie linkowania zewnętrznego

koordynację działań SEO

stały nadzór nad przebiegiem prac

Dzień dobry,

nazywam się Piotr Matuszak i chętnie umówię się na konsultacje SEO

Pozycjonowaniem stron internetowych zajmuję się od ponad siedmiu lat, podczas których dokonałem optymalizacji kilkuset stron i sklepów internetowych, przeanalizowałem kilka gigabajtów danych o linkach zewnętrznych, ruchu na stronie, zachowaniu użytkowników czy sprzedaży w sklepach internetowych.
Przeszedłem pełną ścieżkę kariery, rozpoczynając jako copywriter SEO, następnie pracując w agencji obsługującej kilkuset klientów jako młodszy specjalista ds. pozycjonowania, starszy specjalista SEO, team leader oraz kierownik działu SEO.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy niekoniecznie szukają kompleksowej obsługi SEO, a chcą jedynie zweryfikować działania na swojej witrynie lub szukają optymalnej ścieżki rozwoju strony internetowej, oferuję konsultacje SEO, w formie jednorazowej usługi lub cyklicznego doradztwa i koordynacji prowadzonych prac.

Poznaj mnie lepiej, sprawdź:

Co możesz otrzymać w ramach konsultacji SEO?

 • Weryfikacja działań SEO

  Jeśli korzystasz z usług agencji SEO lub specjalisty i efekty prac nie są zadowalające lub samodzielnie realizujesz pozycjonowanie swojej strony i nie wiesz dlaczego działania nie przynoszą efektu, dokonam analizy strony i przedstawię konkretne uwagi i wskazówki.

 • Przygotowanie strategii pozycjonowania

  Opracuję kompleksową strategię pozycjonowania na kolejne kilka miesięcy, którą można samodzielnie sukcesywnie wdrażać i polepszać widoczność swojej strony internetowej. Strategia może obejmować optymalizację on-site oraz linkowanie zewnętrzne.

 • Ocena potencjału i aktualnej widoczności

  Zastanawiasz się czy pozycjonowanie Twojej strony ma sens? Czy warto wydawać kilkanaście tysięcy złotych na ten rodzaj reklamy? Dokonam analizy aktualnej widoczności Twojej strony, ocenię jej potencjał i podpowiem czy SEO opłaci.

 • Koordynacja działań SEO i nadzór prac

  Wiele początkujących biznesów e-commerce nie dysponuje dużym budżetem na pozycjonowanie, a zespół może poświęcić dużo swojego czasu na rozwój witryny. Podpowiem co zrobić żeby polepszyć SEO strony lub sklepu, przygotuję plan działania i mogę na bieżąco weryfikować i koordynować przebieg prac.

 • Konsultacje telefoniczne

  Telefoniczna konsultacja i omówienie podjętych działań w zakresie pozycjonowania, audyt działań agencji SEO, sugestie co zmienić w strategii żeby osiągnąć dużo lepsze rezultaty pozycjonowania.

 • Planowanie link buildingu

  Przygotowanie strategii pozyskiwania linków zewnętrznych, dopasowanej do aktualnego profilu linków domeny. Konkretny plan działania oraz wskazówki skąd pozyskiwać linki oraz jak samodzielnie realizować link building.

Podczas konsultacji SEO korzystam z narzędzi

Jak działa pozycjonowanie?

Przykład sklepu internetowego, który w ciągu 6 miesięcy osiągnął wzrost widoczności o ponad 2000%.

przygotowanie strategii rozbudowy drzewa kategorii i treści (również na blogu)

optymalizacja techniczna Prestashop

kompleksowa optymalizacja elementów SEO

realizacji strategii link buildingu

content-image

Case study pozycjonowania sklepu internetowego

Sklep internetowy działał w sieci od czterech lat. Jego głównym źródłem ruchu były zapytania brandowe (klienci wpisywali nazwę firmy) oraz wejścia bezpośrednie, generowane z pomocą sklepu stacjonarnego. Dzięki kompleksowym działaniom i optymalizacji SEO, udało się osiągnąć diametralny wzrost liczby klientów oraz zamówień składanych w sklepie. 30 zamówień miesięcznie w sklepie internetowym, powiększyliśmy do 380!

01.

Kategorie i treści

Dokonałem analizy słów kluczowych związanych z branżą i zaplanowałem rozbudowę drzewa kategorii w taki sposób, żeby odpowiadała na oczekiwania klientów. Następnie przygotowaliśmy treści zoptymalizowane pod kątem SEO na kategorie i produkty oraz rozpoczęliśmy regularną aktualizację bloga, który generuje ruch przekładający się na sprzedaż w sklepie.

02.

Optymalizacja techniczna

Dokonałem szczegółowego technicznego audytu SEO i wdrożyłem kompleksowe poprawki kilkuset elementów. Zadbałem o odpowiednią optymalizację metatagów, szybkość działania strony, crawl budget (ułatwienie robotowi Google dotarcie do priorytetowych podstron) oraz oznaczenie treści według ich priorytetu (oznaczenie nagłówków Hx, paragrafy, pogrubienia).

03.

Linkowanie zewnętrzne

Sklep internetowy mimo kilku lat w sieci, nie posiadał rozbudowanego profilu linków zewnętrznych. Przygotowałem strategię obejmującą bezpieczne pozyskiwanie linków. Utworzyliśmy wpisy na forach w formie marketingu szeptanego, nawiązaliśmy współpracę z blogerami z branży, pozyskaliśmy linki u partnerów oraz wpisy w formie artykułów sponsorowanych.

content-image
content-image

Przykładowy cennik konsultacji

Budżet potrzebny na pozycjonowanie jest uzależniony od wielu czynników. Ważna jest konkurencyjności branży, historii domeny, wielkości sklepu. Podaję jednak orientacyjne ceny za obsługę trzech najpopularniejszych typów biznesów w internecie.

Jednorazowe konsultacje SEO

tylko

100

za godzinę

 • ocena strony
 • audyt podjętych działań
 • ocena potencjału
 • praktyczne porady i wskazówki
Wybierz plan
Cykliczne konsultacje

od

150

miesięcznie

 • ocena widoczności i potencjału strony
 • przygotowanie planu rozbudowy treści
 • opracowanie strategii link buildingu
 • bieżąca ocena postępów i efektów
Wybierz plan
Koordynacja działań SEO

od

299

miesięcznie

 • audyt strony i ocena potencjału
 • kompleksowy plan działania
 • przygotowanie planu rozbudowy treści
 • opracowanie strategii link buildingu
 • bieżąca ocena postępów i efektów
Wybierz plan

Dodatkowo:
 • doradztwo w prowadzeniu bloga
 • doradztwo w promocji sklepu w innych kanałach
 • pomoc w poprawie konwersji
  • Grzegorz

   właściciel sklepu fotograficznego

   Współpracujemy z panem Piotrem od ponad 3 lat i ruch na stronie z wyszukiwarki Google systematycznie wzrasta. Otrzymujemy również porady dotyczące konwersji na stronie oraz wsparcie przy wprowadzaniu zmian. Polecam współpracę!

  • Klaudia

   właścicielka gabinetu kosmetycznego

   Polecam pozycjonowanie lokalne! Strona mojego gabinetu po 3 miesiącach pojawiła się w pierwszej dziesiątce na główną frazę, a obecnie jest już w pierwszej piątce. Dodatkowo strona ma reklamę w lokalnych serwisach ogłoszeniowych w ramach "pakietu".

  • Paulina

   sklep internetowy "handmade"

   Bardzo dobre wyniki pozycjonowania na frazy z dopiskiem "ręcznie robione". Sprzedaż za pośrednictwem sklepu internetowego wzrosła z prawie zerowego poziomu, do 20-30 zamówień miesięcznie.

  Konsultacje SEO - skuteczne pozycjonowanie stron

  Chcesz dowiedzieć się więcej o mojej pracy jako konsultant SEO? Zastanawiasz się jakie kroki podjąć żeby rozwinąć swój internetowy biznes? Zapraszam do zapoznania się z informacjami poniżej.

  Dla kogo konsultacje SEO?

  Usługa konsultacji SEO jest skierowana do wszystkich osób, które nie chcą podpisywać umowy na pozycjonowanie strony internetowej, a jedynie szukają wskazówek jakie działania podjąć, żeby ich strona była lepiej widoczna w Google

  W ramach konsultacji SEO mogę przyjrzeć się dotychczas podjętym działaniom na stronie (np. wykonując audyt działań agencji SEO), wykonać analizę aktualnej widoczności strony w wyszukiwarce Google, przygotować porównanie z konkurencją, analizę słów kluczowych, plan na rozbudowę treści czy kompleksową strategię link buildingu. Wszystko z podpowiedziami jak realizować każdy z elementów pozycjonowania strony internetowej.

  Konsultacje SEO (SEO konsulting) to świetny sposób na tanie pozycjonowanie strony internetowej. Płacisz tylko za przekazaną wiedzę, a wszelkie prace na Twojej stronie wykonujesz samodzielnie. Jeśli masz trochę wolnego czasu na rozwój swojej witryny, nie musisz płacić specjaliście SEO za wiele godzin jego pracy przy wdrażaniu tekstów, metatagów czy dodawaniu linków. Zrób to sam!

  Dzięki profesjonalnym konsultacjom SEO, możesz w szybki sposób dowiedzieć się co zrobić, żeby Twoja strona lepiej pozycjonowała się w Google. Nieważne czy korzystasz już z usług agencji SEO, freelancera, czy samodzielnie pracujesz nad SEO swojej strony. Niezależna ekspercka opinia potrafi rzucić nowe światło na przyjętą strategię pozycjonowania strony i zwiększyć jej skuteczność.

  Konsultacje płatne czy darmowe?

  Na rynku dostępne są dwa typy konsultacji SEO - darmowe oraz płatne. Każde z nich są reklamowane jako usługa wykonywana przez specjalistów, która pozwoli m. in. na poznanie błędów w optymalizacji SEO na naszej stronie, porównanie z konkurencją czy analizę profilu linków. Jednak jak to wygląda w praktyce? Czy nie warto korzystać z płatnych konsultacji, skoro można wybrać darmowe?

  Różnice w konsultacjach SEO płatnych i darmowych

  Podstawowa różnica w obu typach konsultacji, to cel jaki dana usługa ma osiągnąć. Darmowe konsultacje SEO mają na celu sprzedanie usługi pozycjonowania strony internetowej. Natomiast konsultacje SEO płatne to usługa która ma dać realny zysk klientowi, bez żadnych ukrytych intencji. Różni się również metodyka pracy oraz to, kto wykonuje wstępny audyt strony internetowej.

  W przypadku darmowej usługi, konsultacje są wykonywane przez przedstawiciela handlowego / sprzedawcę usług SEO, który z reguły nie posiada zbyt dużego, lub w ogóle nie posiada, doświadczenia w pozycjonowaniu stron internetowych, a jego zadaniem jest przedstawienie uwag w taki sposób, żeby klient podpisał umowę na SEO. Korzysta on z automatycznych audytów SEO, generowanych przez narzędzia do masowej analizy strony i rzadko potrafi indywidualnie je zinterpretować, z uwzględnieniem specyfiki branży klienta i możliwości technicznych strony czy sklepu.

  Płatne konsultacje SEO mają tę zaletę, że wykonuje je najczęściej doświadczony ekspert SEO, który potrafi przedstawić praktyczne porady i wskazówki jak skutecznie pozycjonować stronę internetową. W tym przypadku możemy liczyć nie tylko na przedstawienie danych z masowej analizy i kilku różnych narzędzi SEO, ale przede wszystkim na rzetelne omówienie tych informacji i wskazanie drogi do skutecznego SEO.

  Płatne konsultacje SEO

  Zalety:
  • wykonywane przez eksperta
  • nastawione na zysk dla klienta
  • praktyczne wskazówki jak poprawić SEO
  Wady:
  • wysoki koszt w przypadku większych projektów
  • konieczność samodzielnego wdrożenia poprawek

  Darmowe konsultacje SEO

  Zalety:
  • darmowe informacje
  • możemy skorzystać z konsultacji w kilku firmach
  • zebranie porad z róźnych źródeł
  Wady:
  • nastawienie konsultanta na sprzedaż usług
  • brak praktycznych wskazówek co samemu zrobić

  SEO konsulting - agencja czy freelancer?

  Przeglądają oferty na konsulting SEO możemy się natknąć na oferty agencji SEO oraz freelancerów. Kogo wybrać?

  Jako freelancer oferujący usługi konsultingu SEO, mogę zagwarantować całkowicie indywidualne podejście do klienta oraz obiektywną ocenę jego strony i podjętych działań. Dzięki temu przekazywane informacje są rzetelne, dokładnie przeanalizowane i nie nastawione na wyciągnięcie dodatkowych pieniędzy z portfela klienta.

  Konsulting SEO polega na doradzaniu w organizacji działań SEO na stronach i sklepach internetowych. To wszelkiego rodzaju pomoc w organizacji, automatyzacji i doskonaleniu procesów związanych z pozycjonowaniem w wyszukiwarkach internetowych.

  Konsulting w agencjach SEO polega w większości przypadków na darmowych poradach, które są jednym z etapów procesu sprzedażowego pakietów pozycjonowania w formie ryczałtu. Dlatego wszelkie informacje uzyskane podczas konsultacji SEO w agencji są nastawione na skierowanie klienta do podpisania pełnej umowy na pozycjonowanie. Oczywiście można z nich "wyciągnąć" przydatne informacje, ale należy nastawić się na dużo marketingowych i próby sprzedaży. Niewielka liczba agencji oferuje pełnoprawne konsultacje SEO.

  Abonament na pozycjonowanie czy konsultacje SEO?

  Zdecydowanie popularniejszą usługą jest oczywiście pełna obsługa SEO, w formie miesięcznego abonamentu. Jednak powstaje coraz więcej nowych firm, które nie mają dużego budżetu na pozycjonowania, a chciałyby poprawić SEO na stronie czy w sklepie internetowym. Konsultacje SEO są dla nich świetnym rozwiązaniem!

  Konsultacje ws. pozycjonowania pozwalają na kompleksowe zaplanowanie działań SEO, przygotowanie bazy do budowania widoczności w wyszukiwarkach internetowych i w kolejnych etapach systematyczną realizację zadań. W przypadku konsultacji SEO płacimy za ekspercką wiedzę, a realizacją prac zajmujemy się sami. Oczywiście musimy posiadać podstawową wiedzę na temat obsługi naszej strony czy sklepu. Zadania z którymi nie potrafimy poradzić sobie sami, będziemy musieli dodatkowo zlecić.

  Konsultacje ws. pozycjonowania to świetne rozwiązanie dla małych firm bez dużego budżetu na SEO oraz dla średnich i dużych firm posiadających własne działy programistów/webmasterów/copywriterów. Ja mówię jak zrobić dobre SEO - wy robicie!

  Abonament na pozycjonowanie strony internetowej to kompleksowa usługa, w ramach której realizowane są wszystkie procesy SEO. Nie musisz przejmować się organizacją pracy copywriterów, szukać programisty, czy kontaktować się z redakcjami w celu publikacji artykułów sponsorowanych. Jeśli tylko posiadasz budżet na inwestycję w SEO, abonament będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ wszystkie prace są tutaj wykonywane (ewentualnie koordynowane) bezpośrednio przez eksperta SEO.

  Zapraszam do kontaktu

  Dane firmy

  PM3 Piotr Matuszak

  Jabłkowo 25, 62-290 Jabłkowo

  NIP: 766 194 49 31

  Formularz kontaktowy

  Umów się na konsultacje SEO i zamów:

  weryfikację obecnych działań SEO

  ocenę potencjału i aktualnej widoczności

  przygotowanie strategii pozycjonowania

  plan linkowania zewnętrznego

  koordynację działań SEO

  stały nadzór nad przebiegiem prac

  Otrzymanie oferty jest niezobowiązujące. W przypadku dodatkowych pytań, zawsze pozostaję do dyspozycji. Zapraszam do kontaktu!